O nas

P.W. Hobbby

historia

Przedsiębiorstwo wielobranżowe P.W Hobby to firma rodzinna, założona przez prawdziwego wizjonera i pasjonata z powołaniem – Piotra Matuszewskiego. Pomysł na firmę powstał wiele lat temu kiedy to właściciel postanowił połączyć swoje hobby z biznesem. Jest to przedsiębiorstwo z wieloletnią tradycją, której początki sięgają połowy lat osiemdziesiątych kiedy to pod nazwą „Aquarium-Poland” zajmowała się hodowlą i eksportem ryb akwariowych. Od 1988 roku jako pierwsi w Polsce poszerzyliśmy zakres prowadzonej działalności o import artykułów dla zwierząt domowych. Kolejnym etapem rozwoju firmy, stało się rozpoczęcie w 1992 roku produkcji pokarmów pod nazwą „Vitapol”, która obecnie obejmuje blisko 500 pozycji asortymentowych dla gryzoni, ptaków i gadów. W 1994 roku rozpoczęliśmy ścisłą współpracę z niemiecką firmą „Trixie”, jednym z największych w Europie dystrybutorów branży zoologicznej, która jest w tej chwili jednym z naszych kluczowych dostawców. Lata 1996 oraz 1997 to szczególnie ważny okres w działalności firmy na rynku artykułów zoologicznych. Staliśmy się bowiem, jako jedni z pierwszych w kraju, bezpośrednim importerem najbardziej cenionych na rynku europejskim kości – gryzaków z Chin. W kolejnych latach nawiązaliśmy również kontakt z niemiecką firmą „Interquell”. Dzięki stałemu rozwojowi tej współpracy, obecnie należymy do największych importerów produktów dla zwierząt w kraju. W 2005 wprowadziliśmy na rynek nową markę artykułów branży zoologicznej „LOLO PETS” przeznaczonych do sprzedaży w supermarketach. Należą do niej nie tylko pokarmy dla ptaków i gryzoni.W 2008 roku powstała linia Lolo Pets Classicobejmująca produkty piekarnicze dla psów w postaci ciastek, tortów oraz akcesoriów dla psów i kotów.

Działalność

Przedsiębiorstwo wielobranżowe P.W Hobby zatrudnia 250 osób i należy do średnich firm. 70% naszych pracowników to osoby w wieloletnim stażem, którzy sami ingerują w rozwój firmy dzieląc się z innymi pasją i doświadczeniem w tej branży. Jesteśmy nie tylko producentem dwóch marek Vitapol i Lolo Pets (pokarmy dla gryzoni, ptaków i psów), ale także dystrybutorem kilku zagranicznych marek. Z niemiecką firmą „Trixie” nawiązaliśmy współpracę w 1994 roku. W 2005 roku staliśmy się wyłącznym przedstawicielem marki „Trixie” na Polskę. Wielkość sprzedaży artykułów tej marki to ponad 40 proc. całkowitych obrotów firmy. Jeszcze wcześniej, bo od 1989 roku współpracujemy z firmą flexi-Bogdahn International GmbH & Co. KG, producentem marki Flexi. Od niedawna, bo w tym roku zaczęliśmy importować produkty włoskiej marki „FOP” – klatki i akcesoria dla ptaków. Od kilku lat jesteśmy dystrybutorem marek „Happy Dog” i „Happy Cat”. W przeszłości jako pierwsi w Polsce byliśmy dystrybutorami innych marek jak: JBL, Hunter, Hobby, Dupla, Astra, Europet, Vitakraft, Gimborn. Zakończenie współpracy z tymi firmami nie pogorszyło sytuacji firmy na światowym rynku, a wręcz przeciwnie umocniło to naszą pozycję, ponieważ dzięki tym zmianom zdobyliśmy silnego i długoletniego partnera jakim jest firma TRIXIE. Nasza firma importuje również artykuły z Indii, a także wiele akcesoriów i zabawek dla psów i kotów z Chin.

P.W. HOBBY
P.W. HOBBY

Oferta

Nasza oferta jest bardzo obszerna. Dwie wiodące marki Vitapol® i LOLO Pets® to razem ponad 1500 artykułów. Marka Vitapol® obejmuje ponad 500 pozycji, w tym około 80 smaków kolb (Smakers®) – największy wybór smaków na świecie, a także największe Smakersy® na rynku dla dużych papug o długości 27,5cm i wadze 225g. Nasze Smakersy Premium to aż 100g najlepszych suplementów dla każdego Pupila. Posiadamy również podstawową linię pokarmów pełnowartościowych w opakowaniach typu doypack, wiaderkach i kartonikach dla ptaków oraz gryzoni. W ofercie można znaleźć smakołyki, dropsy, wapienka, siano, trociny i piaski. Ponadto linia witamin dla ptaków Vitaline, linia dla ryb stawowych VitaPond oraz dwie najnowsze Vitapol Magic, Sensitive i Economic. Marka Lolo Pets to ponad 1100 artykułów w tym pokarmy i Smakersy® dla ptaków i gryzoni oraz linia LOLO Pets Classic – smakołyki, wypieki dla psów, a także akcesoria dla psów i kotów. Taka szeroka oferta naszych produktów jest skutkiem różnorodnych potrzeb naszych klientów i ich pupili w związku ze stale zmieniającymi się trendami i innowacjami.

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner