Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Polityka Etyczna    Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM

Akcja szczepienia i leczenia psów w Afryce zakończona ogromnym sukcesem!

Wstecz

Grupa VetAway podchodzi wyjątkowo do swoich wyjazdów na praktyki do Shamwari, pomaga nie tylko zwierzętom egzotycznym, niosą też pomoc dla psów i kotów. Mieszkańcy pobliskiego miasteczka Paterson opiekują się ogromną ilością zwierząt domowych nie mając wiedzy jak właściwie należy dbać o te zwierzęta.

 

Wraz z lokalnymi lekarzami weterynarii zorganizowały akcję pomocy dla psów i kotów. Trixie, jako sponsor projektu VetAway przekazało w tym celu wiele akcesoriów i gadżetów takich jak smycze, obroże, szczotki, nożyczki itp. oraz pieniądze, dzięki którym dziewczyny mogły zakupić tabletki na odrobaczanie.

 

W ciągu dwóch dni ciężkiej pracy udało im się zaszczepić, odrobaczyć i zabezpieczyć przeciwko pasożytom aż 450 psów i kilkadziesiąt kotów! Przy okazji dzięki posiadanym przedmiotom Trixie mogły nauczyć właścicieli odpowiednich nawyków wobec zwierząt i podstaw dobrej opieki nad nimi. Wielu z nich wróciło do domu z nowymi smyczami i obrożami.

 

Ogromny podziw kierujemy wobec dziewczyn z projektu VetAway, które ciężką pracą krok po kroku sprawiają, że rośnie świadomość tamtejszych mieszkańców jak ogromnym obowiązkiem jest posiadanie psa czy kota. Cieszy nas, że możemy być częścią tak ważnego i efektywnego projektu. Mamy nadzieję że z roku na rok będzie rósł w siłę.