Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Polityka Etyczna    Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM

Lolo Pets Classic Cup

Wstecz

Lolo Pets Classic Cup - pucharowy cykl imprez związany z Agility trwa już 3 lata!

 

Czym dokładnie jest ta dziedzina sportu?

Agility to sport kynologiczny polegający na pokonywaniu toru przeszkód przez parę pies-przewodnik. Tor na zawodach ustawia sędzia, zawsze inaczej. Zawodnicy zapoznają się z kolejnością przeszkód przez kilka minut, a następnie mają jedną próbę na jego pokonanie. Liczy się dokładność i szybkość, którą ocenia sędzia. Pies biegnie bez obroży i musi pokonać stacjonaty, tunele, slalom i przeszkody strefowe. Przewodnik kieruje psem własnym ruchem, gestem i głosem. Nie może dotykać psa ani przeszkód.

 

Agility to młoda dyscyplina sportu, która zyskała popularność jako przerywnik w czasie zawodów jeździeckich. Jego początki sięgają lat 70 XX wieku. Dyscyplina ta narodziła się w Wielkiej Brytanii. Pierwszy pokaz pary pies - człowiek miał miejsce na najsławniejszej wystawie psów Cruft's Dog Show w 1978 roku.

W Polsce pierwszy tor Agility powstał w Zakładzie Tresury Psów RUSS w 1991 roku. Już rok później, w lipcu, polska widownia mogła podziwiać pierwszy w Polsce pokaz Agility zorganizowany podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Warszawie.

 

Agility dzieli się na trzy klasy wzrostowe:

  • small do 35 cm w kłębie,
  • medium 35–43 cm w kłębie,
  • large od 43 cm w kłębie,

oraz na cztery klasy trudności:

  • A0
  • A1,
  • A2,
  • A3,

i klasę otwartą dla wszystkich psów czyli open.

 

 

Historia Lolo Pets Cup

Lolo Pets Classic Cup to pucharowy cykl imprez organizowany od 2015 roku. Cykl tworzą 3 imprezy. Biegi rozgrywane są według regulaminu FCI. Na każdej imprezie wyznaczone są biegi agility open, jumping open oraz łączna z tych dwóch biegów zaliczana do Lolo Pets Classic Cup.

Link do zasad FCI:

http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Miedzynarodowy_Regulamin_Hodowlany_FCI.pdf

 

 

Już niedługo rozpoczyna się cały cykl wydarzeń Lolo Pets Classic Cup!

 

Pierwszy zawody odbędą się 7 lipca 2018 r. w Gdyni podczas Pucharu Bursztynowego Psa 2018:

Dwa biegi rozgrywane w sobotę 7 lipca b.r. liczą się do klasyfikacji Lolo Pets Cup 2018. Są to biegi Jumping Open oraz Agility Open, w których do konkurencji przystępują psy o najwyższym stopniu wyszkolenia.  Za każdym razem pies musi pokonać przeszkody w poprawnej kolejności i ukończyć tor w z góry ustalonym czasie. W Jumping Open sędzia do ustawienia toru może wykorzystać następujące przeszkody: stacjonaty, mur, skok w dal, koło, slalom, tunel miękki, tunele twarde. W przypadku Agility Open dodatkowo możemy zobaczyć przeszkody strefowe, tj. palisadę, kładkę, huśtawkę.

 

Więcej informacji można odszukać na oficjalnym fanpage’u wydarzenia

https://www.facebook.com/events/371851059998491/