TRIXIE wspiera projekt VetAway!

Wstecz VetAway to projekt, w którym grupa studentek różnych wydziałów Medycyny Weterynaryjnej  wyjeżdża na kurs weterynaryjny w rezerwacie Shamwari w Afryce. Ideą tego kursu jest pokazanie pracy weterynarzy w afrykańskim buszu i przekazanie jak największej ilości wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu tak weterynarii jak i ochrony środowiska, gatunków zagrożonych i walki z kłusownictwem.
Poza pracą z dzikimi zwierzętami dziewczyny będą pomagać przy leczeniu psów w miejscowej klinice. Lokalne zwierzęta domowe są tam bardzo często zaniedbane, dlatego też potrzebna jest pomoc w poszerzaniu wiedzy o prawidłowym wychowaniu psów i kotów wśród loklanych mieszkańców.
Postanowiliśmy jako Trixie Polska wesprzeć ten projekt i wraz z pomocą Trixie Heimtierbedarf przekazać dla tamtejszych zwierząt nasze produkty, takie jak smycze, obroże, szczotki, artykuły higieniczne, zabawki i wiele innych - mamy nadzieje - przydatnych przedmiotów, które ułatwią pomoc zwierzakom i pomogą tamtejszej społeczności. Dodatkowo przekazaliśmy również 200 euro, aby dziewczyny mogły zakupić niezbędne lekarstwa i szczepionki. Bardzo ważne jest dla nas, by edukować ludzi względem potrzeb psów i kotów na całym świecie jak i troska o zwierzęta, których świat został mocno zburzony przez ludzką rękę i globalizację.
Będziemy na bieżąco śledzić działania dziewczyn z projektu VetAway i wspierać je zarówno w pracy w Afryce, ale też pomagać w szerzeniu zdobytej wiedzy w Polsce na temat zwierząt egzotycznych i ich zagrożeń w dzisiejszym świecie. Trzymamy kciuki za powodzenie działań projektu VetAway, który na pewno przyniesie wiele zdrowych i zadbanych psich przyjaciół. Będziemy na bieżąco dzielić się materiałami otrzymanymi z rezerwatu Shamwari.