Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Polityka Etyczna    Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM

Marka Trixie towarzyszyła w 20. Marszu Jamników

Wstecz

Już po raz 20. ulicami Krakowa przeszedł Marsz Jamników. „Nefreteenyi i Amalfini - tak wabią się Królowa i Król tegorocznego Marszu Jamników. Według jurorów wykazali się największą gracją, spokojem i majestatycznością."


Organizatorem Marszu było Radio Kraków, a współorganizatorem Gmina Miejska Kraków. Marka Trixie oraz Leopardus byli sponsorami tegorocznego Marszu Jamników.Marsz Jamników organizowany jest od 1994 roku. Z okazji jubileuszu Radio Kraków powoływało się na książkę "To jest Kraków mości książę" Mieczysława Czumy, Leszka Mazana i Michał Kozioła, według których pierwszy jamnik przybył do Krakowa 500 lat temu, na dwór Zygmunta I zwanego później Starym.Słoneczna pogoda oraz ranga wydarzenia przyciągnęły na krakowski Rynek prawdziwe tłumy. Właściciele wraz ze swoimi pupilami opanowali płytę Rynku - to właśnie psiaki były w tym dniu najważniejsze!Jamniki nominowane do udziału w konkursie musiały zdobyć jak największą liczbę punktów w konkurencjach sprawdzających ich królewskie predyspozycje: "kawior czy kaszanka" (oceniano umiejętność i kulturę jedzenia kiełbaski), "pozowanie w ramie" (do obrazu) i "duety do mety" (prezentacja z właścicielem).


Poziom był wyrównany, konieczna okazała się dogrywka: finaliści musieli wybrać między posłaniami - królewskim i zwykłym. Tytuł Królowej Jamników zdobyła Neferteeny z Tennessee (USA), Królem Jamników został Amalfini (Polska).