Premium dla wymagających

Wstecz Od pewnego czasu przychodzą do nas zapytania od Klientów dotyczące linii Premium oraz innych produktów. Dbając o komunikację z Klientami zamieszczamy odpowiedzi dotyczące naszych nowy produktów.W ostatnim czasie Vitapol wprowadził pewne zmiany w linii produktów Premium. Czego one dokładnie dotyczyły i jakie produkty objęły? Co ze składem produktów. Jak bardzo on uległ zmianie?

Zmiany jakie zaszły w ofercie marki Vitapol to wprowadzenie pokarmów i Smakersów® z linii Premium. Po przeprowadzonych badaniach rynku postanowiliśmy nie ingerować zbyt radykalnie w zmianę składów tej linii. Nowe karmy Premium różnią się od ostatnich w małym stopniu składem ale za to opakowaniem zmieniło się nie do poznania. Teraz w nowej linii Premium została zmniejszona ilość ziaren na rzecz większej ilości granulatów oraz ekstrudatów. W karmie Premium dla szynszyli granulat został wzbogacony w witaminę D3,E i A. Ekstrudaty dla gryzoni   bogate są w fosfor, wapń i sód. W karmach dla ptaków jest teraz jeszcze więcej witamin (A,D3,E,C) Smakersy® z linii Premium to całkowita nowość. Smakersy® Premium stanowią pełnowartościową przekąskę i są tak samo pożywne jak karmy. Daje to możliwość wyboru czy wolimy sypki pokarm czy karmę w postaci kolby, dzięki czemu nasz pupil napracuje się przy jedzeniu tak jak zwykł to robić w naturze. W ofercie z linii Premium klienci znajdą 11 rodzajów karm dla ptaków i gryzoni oraz 11 Smakersów®. Wyjątkowość Smakersów® Premium tkwi w ich recepturze, są to Smakersy® pełnowartościowe karmie dla świnki morskiej została dodana czarna porzeczka bogata w witaminę C, U królika dodaliśmy sieczkę melasową w celu ścierania zębów, zostały dodane do karm dla gryzoni składników regulujących przemianę materii u przeżuwaczy. karma dla kanarka wzbogacona została w amarantus, rzepik oraz czarnuszkę. U ptaków została obniżona ilość słonecznika oraz orzechów dzięki temu karmy dla ptaków z linii Premium mają obniżoną zawartość tłuszczu, który w dużych ilościach otłuszcza wątrobę, a zostały wzbogacone o kwasy nienasycone omega3 i omega6. Na wybarwienie zastosowaliśmy tylko naturalne składniki w postaci warzyw. Nowością w linii Premium jest pokarm dla myszy składający się z mieszanki zbóż. Jeśli chodzi o karmy dla dużych papug to nasz pokarm Premium spełnia wszelkie wymagania żywieniowe według piramidy żywienia tych ptakówt. Mieszanka nie ma zbóż a za to duże kawałki owoców i warzyw. Teraz karmy zamknięte są w opakowaniu z foli z okrągłym okienkiem pośrodku dzięki czemu pokarm będzie bardzo dobrze wyeksponowany na półce z możliwością obejrzenia zawartości. Opakowania mają także nowy design: matową folię w przypadku karm oraz matowy karton w przypadku Smakersów®, Naniesiony skład analityczny z frontu opakowania, złoty dekoracyjny pasek oraz znaczek z formułą zdrowa sierść. Wszystkie produkty zostały także przebadane jako producent gwarantujemy ich najwyższą jakość.


Kto pracował nad nową recepturą? Jak długo trwały prace i czy były poprzedzone jakimiś badaniami?

Nowe produkty są opracowywane przez tzw. dział opieki nad produktami w którego skład wchodzą różne działy takie jak dział kontroli jakości, dział wdrożeń, dział marketingu oraz dział opakowań. Przy recepturze pracowały działy: wdrożeń oraz kontrola jakości przy współpracy z hodowcami, specjalistami w żywieniu zwierząt oraz weterynarzami. Przy tworzeniu nowej linii pomocne były badania przeprowadzone w firmowym sklepie zoologicznym oraz przy bezpośredniej współpracy z naszymi pupilami. Prace nad nową linią trwały około 6 miesięcy począwszy od stworzenia serii opakowań, po dopracowanie receptury oraz wykonanie prób na produkcji.


Jakie czynniki wpłynęły na podjęcie decyzji o unowocześnieniu produktów? Czy nowe artykuły różnią się od innych dostępnych już na rynku?

Chcąc iść z duchem czasu stworzyliśmy bardziej funkcjonalne opakowania, które teraz mają okienka żeby każdy mógł dokładnie obejrzeć zawartość opakowania. Dodatkowo każdy produkt pakowany jest w folię barierowa z atmosferą chronioną. Wartością dodaną naszych nowych produktów są nie tylko zmiany w sposobie pakowania ale również w sposobie ich wytwarzania, zmian w recepturach tak jak to zaszło w liniach podstawowych oraz Magic.

Czy w tym roku właściciele sklepów zoologicznych mogą jeszcze liczyć na jakieś nowości produktowe? Czym firma zaskoczy klientów w kolejnym roku?

Na rynku pojawiły się już wapienka w odświeżonych opakowaniach. Od początku 2012 roku zaczną pojawiać się w sklepach Smakersy® z linii podstawowej w opakowaniach z JEDYNKĄ - cyfra wzięła się z naszej misji, którą jest „tworzenie najlepszych karm i Smakersów® dla ptaków i gryzoni na świecie i bycie producentem numer 1 w branży”. Dodatkowo kształt pudełka została przez nas opatentowany. Wprowadziliśmy również podział na linie dla ptaków i gryzoni. Opakowania z karmami i przysmakami dla ptaków mają na opakowaniu element w jukolorze purpury a gryzonie burgund. Nowością w grudniu będą też bombonierki Magic ze Smakersami®. Smakersy® Magic w kartonikach również zostały poddane odświeżeniu. W nich również dodaliśmy okienko w kształcie cyfry 1. Już w poprzednim miesiącu pojawiły się Smakersy® z linii Premium, a już niedługo bo juz na przełomie roku 2011/2012 pojawią się karmy Premium.

Zmiany składu i opakowań artykułów zapewne pociągnęły za sobą wdrożenie licznych działań czy to logistycznych czy marketingowych…

Wprowadzenie okienka w kształcie cyfry 1 wymagało dostrojenia linii produkcyjnej do nowego typu opakowań. W naszym przypadku gdzie w 80% Smakersy® wykonywane są ręcznie co w przypadku Smakersów® Premium jest bardzo pracochłonne. Co do działań marketingowych, to od 31 października trwa konkurs na nowy smak kolby Smakers - główną nagrodą w zabawie jest wycieczka do parku rozrywki Disneyland we Francji. W kampanii staramy się podkreślić zmiany, które zaszły w naszej ofercie jak również jeszcze bardziej zwiększyć popularność naszego sztandarowego produktu jakim jest Smakers®